Kalina Duwadzińska

Kalina Duwadzińska

absolwentka Choreografii i technik tańca na wydziale Wokalno–Aktorskim Akademii Muzycznej w Łodzi. Podczas studiów rozwijała swój warsztat artystyczny i zawodowy podokiem najlepszych polskich pedagogów tańca.

Pod kierunkiem mistrza Hari Padmana w Chennaju i Kapila Sharmy w Delhi kształciła się w zakresie klasycznego tańca Bharatanatyam i rytmiki karnatyckiej. Od 2005 roku związana jest z Indian Dance Group MOHINIz którą koncertuje w całej Polsce promując sztukę i kulturę Indii. Twórczość zespołu cieszy się rosnącą popularnością również za granicą.

Jest autorką choreografii do etiud „…jesteś?” (2013); „Zdążyć przed ciszą / Before silence” (2014), spektaklu teatralnego „Odklejanie” (2015/Teatr WARSawy) oraz filmu animowanego”Solo na dwie / Solo for two” (2016). Za pomocą języka ciała w swoich pracach kreuje poetyckie, intymne światy nasycone metaforami.

Od 2006 roku jako instruktor współpracuje z wieloma warszawskimi szkołami tańca i centrami kultury, gdzie dzieli się z kursantami swoją wiedzą, pasją i doświadczeniem.

Kalina Duwadzińska Kalina Duwadzińska, Latino Cafe