FACTS Functional And Careful Training

Opis zajęć pochodzi ze strony : http://www.facts-poland.pl

FACTS® − Functional And Careful Training to holistyczny i kompleksowy trening funkcjonalny, przeznaczony dla grup fitness jak i treningów personalnych. Z powodzeniem sprawdza się w pracy z podopiecznym – amatorem, jak i profesjonalnym sportowcem.

FACTS® powstał dzięki połączeniu doświadczenia kilku trenerów z różnych kierunków ogólnie pojętego treningu. Ogólnie złe rozumienie pojęcia „trening funkcjonalny” przez trenerów i wszechobecny chaos panujący w tej materii w klubach fitness, były swoistym bodźcem do stworzenia FACTS®. Pozostało tylko zaadaptować koncepcję do grup fitness. Współtwórcami FACTS® są:  Christiane Reiter, Steffen Conrad, Balazs Fuzessy. Dzięki swojemu wieloletniemu doświadczniu pracy z ludźmi na całym świecie potrafili świetnie złożyć wszystkie elementy w całość. Na tą całość składa się ich praca własna ale również obserwacja i wykorzystanie doświadczenia, pracy i badań nad szeroko rozumianym ruchem takich osobistości treningu motorycznego i funkcjonalnego jak: Mark Verstegen, Mike Boyle, Gray Cook, Tudor Bompa, Ida Rolf, Robert Schleip. Tak narodził się FACTS® – trening prosty, zdrowy i co najważniejsze  – podparty fundamentem wieloletniej pracy wyżej wymienionych osób.

FACTS® traktuje ciało jako jedność. Wszystkie kompleksowo wspierające się komponenty, takie jak tkanka łączna, mięśnie, układ krążenia i kontrola motoryczna, nigdy nie są traktowane oddzielnie. Pracują w każdym ruchu synergistycznie i nigdy nie są samowystarczalne.

Trening składa się z trzech różnych, ale nieodłącznych części: movementFACTS® (nauka mobilności, stabilności, balansu, świadomości ciała i czucia głębokiego), hitFACTS® (integralny i funkcjonalny trening interwałowy) oraz fascialFACTS® (aktywna regeneracja). Można ich uczyć osobno (30 min) lub proponować jako lekcję „All In One”, komponując odrębną jednostkę treningową (60 min).

 

Dodaj komentarz