Latino Cafe

Latino Cafe to lekcja prowadzona przez Kalinę Duwadzińską, mająca na celu nauczyć uczestników swobodnego poruszania się w tańcach użytkowych o zabarwieniu latynoskim z elementami bollywood.

Kalina Duwadzińska, Latino Cafe

FACTS Functional And Careful Training

Opis zajęć pochodzi ze strony : http://www.facts-poland.pl

FACTS® − Functional And Careful Training to holistyczny i kompleksowy trening funkcjonalny, przeznaczony dla grup fitness jak i treningów personalnych. Z powodzeniem sprawdza się w pracy z podopiecznym – amatorem, jak i profesjonalnym sportowcem.

FACTS® powstał dzięki połączeniu doświadczenia kilku trenerów z różnych kierunków ogólnie pojętego treningu. Ogólnie złe rozumienie pojęcia „trening funkcjonalny” przez trenerów i wszechobecny chaos panujący w tej materii w klubach fitness, były swoistym bodźcem do stworzenia FACTS®. Pozostało tylko zaadaptować koncepcję do grup fitness. Współtwórcami FACTS® są:  Christiane Reiter, Steffen Conrad, Balazs Fuzessy. Dzięki swojemu wieloletniemu doświadczniu pracy z ludźmi na całym świecie potrafili świetnie złożyć wszystkie elementy w całość. Na tą całość składa się ich praca własna ale również obserwacja i wykorzystanie doświadczenia, pracy i badań nad szeroko rozumianym ruchem takich osobistości treningu motorycznego i funkcjonalnego jak: Mark Verstegen, Mike Boyle, Gray Cook, Tudor Bompa, Ida Rolf, Robert Schleip. Tak narodził się FACTS® – trening prosty, zdrowy i co najważniejsze  – podparty fundamentem wieloletniej pracy wyżej wymienionych osób.

FACTS® traktuje ciało jako jedność. Wszystkie kompleksowo wspierające się komponenty, takie jak tkanka łączna, mięśnie, układ krążenia i kontrola motoryczna, nigdy nie są traktowane oddzielnie. Pracują w każdym ruchu synergistycznie i nigdy nie są samowystarczalne.

Trening składa się z trzech różnych, ale nieodłącznych części: movementFACTS® (nauka mobilności, stabilności, balansu, świadomości ciała i czucia głębokiego), hitFACTS® (integralny i funkcjonalny trening interwałowy) oraz fascialFACTS® (aktywna regeneracja). Można ich uczyć osobno (30 min) lub proponować jako lekcję „All In One”, komponując odrębną jednostkę treningową (60 min).

 

Medytacje w ruchu

Medytacje w ruchu to warsztat prowadzony przez Agnieszkę Aftykę w formule weekendowej.

14434963_1225292147510334_734019557136375071_o

Gimnastyka Słowiańska dla kobiet

Warsztat prowadzony przez Tatiane Potapova,  od 2015 roku certyfikowana instruktorka z Gimnastiki Słowiańskiej dla kobiet „Siła Beregini”.

SŁOWIAŃSKA GIMNASTYKA „Siła Beregini” (Siła Strażniczki) to energetyczna praktyka starożytnych Słowian, naszych pra pra babć. Kobiety słowiańskie od zawsze miały w sobie ogromną moc, która jest transmitowana przez naturę, jak pamięć genetyczna. Były one wszechmocne: uzdrawiały, zapewniały rodzinie bogactwo, bezpieczeństwo i dobrobyt. Tę wiedzę nadal zachowują i przekazują Beregini – Strażniczki.
„Siła Beregini” to syntezy praktyk, przepracowane i ułożone w system z 27 ćwiczeń.
Gimnastyka:
– wzmacnia kręgosłup (koi ból)
– poprawia zdrowie kobiece (zapobiega zapaleniu organów kobiecych)
– wpływa korzystnie na równowagę hormonalą
– poprawia stan skóry
– zalecana przy problemach z zajściem w ciążę
– wspiera w akceptacji swojej kobiecości
– przyciąga miłość
– podnosi samoocenę
– polepsza stan finansowy
Ptaktyka wzmacnia w kobiecie energię Ziemi, która pomaga przyciągnąć sukces.

Gimnastyka słowiańska, Tatiana Potapova

Body Ballet

Body Ballet, Tatiana Potapova
Lekcja: Body Ballet
Prowadząca: Tatiana Potapova

W Latającym Ogrodzie Studiokawiarnia Tatiana Potapova prowadzi poranne zajęcia Body Ballet, na których łączy sztukę gimnastyki baletowej na podłodze, podstawowe ćwiczenia baletowe jak przy drążku, elementy pilatesu, strechingu, fitnessu i z tańca 5 żywiołów.

Body Ballet wzmacnia, wysmukla i uelastycznia ciało, pomaga wypracować grację i prawidłową postawę, zajęciom towarzyszy spokojna, nastrojowa muzyka pomagająca się zrelaksować i skupić na pracy mięśni. Balerina Mary Helen Bowers tak mówi o Body Ballet : ,,To smuklejsze i szczuplejsze ciało, które jest silne, ale nadal kobiece”

Udział w zajęciach może wziąć każdy, bez względu na wiek, figurę i umiejętności taneczne.

Tatiana PotapovaTatiana Potapova, Balet

Technika Tańca dla Tancerzy

Nauka Techniki Tańca dla tancerzy prowadzona przez Alassane Wat, wykorzystująca techniki pracy Lestera Hortona i Jose Limon’a oraz ćwiczenia klasyczne. Podczas lekcji uczymy się pracy z ciężarem ciała, grawitacją i antygrawitacją (zawieszenie, upadek, swing), wydobywaniem pięknych tanecznych linii ciała w przestrzeni, techniki różnorodnych skoczków i obrotów.

 

Line Dance

Line Dance, Alassane Wat
 •  x 
 •  x 
Kup bilet

,,Line Dance” – to wspólna integracja i zabawa w tańcu moderowana przez Alassane Wat, dodatkowo drobne przekąski gratis:)

Line Dance to świetnie znany na świecie, sposób na integrację społeczności, dzielenie się radością i wspólna zabawa. Przykład lekcji Line Dance z USA.

Warsztaty Technik Relaksacyjnych

Zapraszamy na Warsztaty Technik Relaksacyjnych

Body Mind Awareness – to program Alassane’a Wata opierający się na pracy z ciałem, czerpiący z mądrości dalekiego wschodu: jogi, shiatsu, tai-chi, gi gong’u, do-in, wiedzy Amerykańskich Indian w połączeniu z elementami nowoczesnych technik, takich jak np: shintaido, metoda Mezieres, pilates, coaching, choreoterapia. Uczy jak zachować spokojny i skupiony umysł w burzliwych momentach, stresujących sytuacjach itp. – dzięki zastosowaniu prostych ćwiczeń fizycznych, relaksacyjnych, wizualizacyjnych i oddechowych.

Efekty tych ćwiczeń są odczuwalne w kilku obszarach: ciała, umysłu, emocji.

Na czym polegają ćwiczenia i czego się nauczymy:

 • delikatne i powolne ćwiczenia relaksacyjne, wizualizacyjne, oddechowe pomagają zrelaksować ciało a przez to umysł i emocje. Odzyskuje się równowagę , odczuwa zadowolenie i spokój w wykonywanych czynnościach bez względu na okoliczności, nie tracąc przy tym naturalnego temperamentu
 • doświadczymy że układ krążenia, limfatyczny i immunologiczny mogą być stymulowane przez ruch a nasze emocje są związane z naszymi organami
 • praca z ciałem w przestrzeni , 5 zmysłami, prawidłową postawą ciała nie obciążającą stawów
 • rozciągniemy i uelastycznimy ciało ale tylko na tyle na ile pozwala aktualna kondycja
 • nauczymy się jak się zatrzymać i skoncentrować nawet w pośpiechu, skupiać się na „teraz i tu”
 • zobaczymy jak uruchamia się pamięć komórek ciała i odkryjemy radość płynącą z ruchu
 • odblokujemy energię i odkryjemy jej źródła, oraz siłę i spokój, zrzucimy  emocjonalny ciężar przez który czasami czujemy się przytłoczeni
 • złapiemy dystans do otoczenia, zdobędziemy umiejętność nie poddawania się presji i działaniu pod wpływem emocji
 • zaczniemy się dobrze czuć sami ze sobą, skoncentrujemy się na własnym potencjale i potrzebach
 • będziemy obserwować jak się czujemy przed i po ćwiczeniach
 • nauczymy się automasażu stóp
 • zrozumiemy jak uczynić z wybranych ćwiczeń codzienny nawyk i jak je stosować w różnych sytuacjach i miejscach aby nie stracić efektu równowagi, harmonii i radości
 • ćwiczenia są wykonywane pojedyńczo i/lub w parach
 • tradycje jak taoizm i medycyna ajurwedyjska uznają, że każda emocja jest podłączony do narządu w ciele. Nierównowaga ich energii wywołuje zaburzenia i wpływa na ogólny stan zdrowia i psychikę.

Flow Dance

Flow Dance, Alassane Wat

Flow Dance to mix wybranych przez Alassane’a stylów gdzie ciepłe afro spotyka technikę jazzu, płynie rytmami latino i spontanicznie zmienia się w radosny street funk hip hop z elementami popping`u, locking`u, boogaloo.

Prowadzący: Alassane Wat

Poniedziałki i czwartki: 20:00 – 21:15

Alassane Wat dzieli się najbardziej efektywnymi ćwiczeniami i radami. Bez względu na Twój obecny poziom, po każdej lekcji zobaczysz postęp i naturalny rozwój umiejętności ruchowych, rytmicznych i tanecznego flow feelingu.

Lekcje prowadzone są w spokojnej, pozytywnej i ciepłej atmosferze z eklektycznym wyborem światowej muzyki.

Zajęcia otwarte dla wszystkich grup wiekowych, prowadzone w języku angielskim z tłumaczeniem na język polski.

Zapisy w komentarzu, na FB, mailem, telefonicznie lub w kasie Latającego Ogrodu.

Płatność gotówką lub kartą w kasie Latającego Ogrodu. Zobacz cennik!

Zapraszamy!

Joga i Pilates

Zajęcia Joga i Pilates

Joga i Pilates – Praktyka prowadzona przez Agnieszkę Aftykę to świadomy, twórczy, rozwojowy trening dla współczesnego człowieka.

Prowadząca: Agnieszka Aftyka

Czwartki 19:00 – 20:00

Joga z Agnieszką Aftyką, Latający Ogród, Warszawa Mokotów

Joga z Agnieszką Aftyką, Latający Ogród, Warszawa Mokotów

Cel zajęć:

 • ustawienie prawidłowej, pięknej i zdrowej postawy ciała
 • skupienie uwagi na wzmocnieniu mięśni środka
 • przeciwdziałanie bólom kręgosłupa, stawów, nadmiernym spięciom w ciele
 • praca nad równowagą ciała, elastycznością i smukłością mięśni
 • nauka prawidłowego oddechu
 • rozwijanie wytrzymałości, siły od wewnątrz
 • praca nad płynnym, harmonijnym, świadomym ruchem ciała
 • relaksacja, wyciszenie, odprężenie

Zapisy: na FB, mailem, telefonicznie lub w kasie Latającego Ogrodu

Płatność gotówką lub kartą w kasie Latającego Ogrodu. Zobacz cennik!

Zapraszamy!